Strelkov – VSU dokončily přípravu k útoku a mohou rozbít opolčence do týdne nebo dvou

Igor Strelkov o Ukrajinském konfliktuBývalý ministr obrany Doněcké lidové republiky Igor Strelkov řekl, že útok sil ukrajinské junty na samovyhlášené republiky je nevyhnutelný a začne během příštího měsíce. Skutečně již byl připraven.

Síly domobranců jsou pětinásobně nižší než nepřítele a hrozí, že budou poraženy za dobu maximálně dvou týdnů [...]

Podle Igora Strelkova, v současné době má Ukrajinská armáda téměř hotové soustředění sil pro plánovanou ofenzívu.

„V oblastech, vybraných jako směru hlavního úderu (na jihu Doněcka) je jejich početní přesila nad protivníkem odhadována přibližně jako 5násobná. Ukrytá za hloubkovou obranou, má skupina VSU výrazně útočnou konfiguraci „- zdůrazňuje bývalý vrchní velitel.

„Na frontě se aktivně provádí další průzkum armádních pozic DLR, LLR. Přitom jej vedou profesionální průzkumníci (pravděpodobně cizinci). Počet dronů a prostředků elektronického boje použitých ukrajinskou armádou je impozantní. V blízkosti přední linie jsou značné rezervy munice pro všechny druhy zbraní, „- říká Igor Strelkov.

„Disponibilní síly VSU jsou dost velké pro porážku “ domobranců „, během týdne nebo dvou. Již v první den útoku může být dosaženo dalekosáhlých průlomů v přístupu k týlovým komunikacím“ – varuje plukovník.

Strelkov varuje, že útok  Ukrajiny může být buď „Generální“ (zaměřený na dosažení hranice s Ruskou federací a následné úplné zničení republik), tak i omezený, jehož cílem může být dobytí jižní části DLR a životně důležité infrastruktury, bez kterých se  i částečná hospodářská autonomie Donbasu stane nemožná.

„Plný útok by se měl očekávat před nástupem podzimního rozbředlého sněhu, a tak čas zůstávající k dispozici VSU není větší než měsíc a půl do jeho začátku. A s přihlédnutím k potřebě nejen začít, ale dokončení operaci před začátkem podzimního rozbředlého sněhu, posouvá útočné období před 20.-25. září.

Jestliže před touto lhůtou nebude spuštěna ofenziva, s vysokou pravděpodobností bude možné předvídat zachování status quo před zimními mrazy.

Nicméně odložení operace je možné, ale nepravděpodobné, protože zhoršující se ekonomická a politická situace v Kyjevě juntě nezaručuje schopnost znovu sestavit stejně silnou skupinu pro útok o šest měsíců později, „- vysvětluje ex-ministr.

„Nejvhodnější termín pro útok (se vcítěním do postavení nepřítele), se zdá být  v okamžiku, kdy V. Putin bude v New Yorku na Valném shromáždění OSN (20. září).  Tehdy na něj může být činěn masivní tlak od tzv. „Mezinárodního společenství“ v okamžiku nutnosti přijetí strategického rozhodnutí o poskytnutí vojenské pomoci LLR a DLR, nebo rozsahu podpory „- shrnuje Igor Strelkov.

Podrobněji: http://antifashist.com/item/strelkov-vsu-zakonchili-sosredotochenie-dlya-nastupleniya-i-mogut-razgromit-opolchenie-v-techenie-nedeli-dvuh.html#ixzz3kau7iEYQ

Středa, 2.9. 2015,  Antifa

Pro České národní listy přeložil P. Rejf

Zdroj: ceskenarodnilisty.cz

Války a konflikty, Ze světa, , , , , , , , , ,

Vaše komentáře:

  1. simon napsal:

    Ked sa už teraz Rusi nepreberú,tak už môže NATO zničit Ruso!

Přidejte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Můžete používat následující HTML značky: <a href=""> <em> <i> <strong> <b> <blockquote> <cite> <code> <strike> <br>

* Vkládaný komentář se musí vztahovat k danému článku. Komentáře obsahující SPAM nebo nesouvisející obsah budou smazány.