Zajímavé & Užitečné

СТАРЫЕ ГАЗЕТЫ – Staré Ruské noviny

Publikováno: 2.6.2014

Archiv starých Ruských novin - СТАРЫЕ ГАЗЕТЫProjekt Staré noviny je určen pro ty, kteří se zajímají o historii SSSR, v předválečném, válečném i poválečném období. Archiv starých Ruských novin je také vhodný pro zájemce o historii žurnalistiky a médií, a nakonec i pro ty, kteří chtějí „jen“ nahlédnout do historie. K nalezení jsou zde tiskoviny, texty, dobové fotografie a další. Archiv se postupně doplňuje, lze v něm nalézt již značné množství materiálů.

Některé soubory ke stažení jsou ve formátu DjVu (Deja-Vu), proto je nutné si napřed stáhnout a nainstalovat patřičný software, který umožní čtení dokumentů v tomto formátu. Odpovídající prohlížeč souborů ve formátu DjVu naleznete například na SourceForge.net: WinDjView.

Adresa stránek: oldgazette.ru


Internet Archive

Publikováno: 4.6.2014

Archiv internetových stránekInternet Archive je největší nezisková digitální knihovna s posláním univerzálního přístupu k poznání. Nabízí trvalé uložení a přístup k cenným digitálním sbírkám a digitálním materiálům, jako jsou na př. webové stránky, hudba, filmy a videozáznamy a téměř 3 miliony oskenovaných knih. Internet Archive založil Brewster Kahle v roce 1996. (Wikipedie)

Internet Archive je velmi dobrý nástroj, který Vám umožní dohledat webové stránky (obsah) které již neexistují, nebo se radikálně změnili.

Adresa stránek: archive.org

 

 

Přidejte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Můžete používat následující HTML značky: <a href=""> <em> <i> <strong> <b> <blockquote> <cite> <code> <strike> <br>

* Vkládaný komentář se musí vztahovat k danému článku. Komentáře obsahující SPAM nebo nesouvisející obsah budou smazány.