Do „nenormálních vztahů“ USA s Ruskem nám nic není, převrat na Ukrajině je americká práce!

Studená válka USA viz Rusko pokračujePlané tlachání mluvčí ministerstva zahraničí paní Marie Harfové o tom, že USA podporují drzá slova jejich velvyslance v ČR pana Schapira adresovaná hlavě suverénní České republiky mě dojala téměř až k slzám. Ačkoli mám výhrady vůči některým rozhodnutím, kterých se náš současný prezident Miloš Zeman dopustil jako předseda vlády v minulosti, musím říci, že jeho nezávislá zahraniční politika a jeho postoje vůči ukrajinské krizi a hrozbě ze strany Islámského Státu jsou postoji muže s otevřenou myslí, který se nebojí říkat pravdu a není přivázán na žádném vodítku [...]

Český prezident je opravdu jednou z mála hlav států, které dnes de facto spadají pod vliv Bruselu, nebo Washingtonu, která pojede do Moskvy a svou účastí vzdá hold vojákům Rudé armády, kteří své životy položili za naši svobodu a za to, že vůbec jako národ dnes existujeme a já jsem proto na něj hrdý!

Jen při osvobozování Československa padlo tolik Rudoarmějců, že by jejich počet zaplnil celé Václavské náměstí a všechny přilehlé ulice, kdežto těch amerických by stál pod koněm jen malý nevýrazný hlouček (tím nechci zpochybňovat jejich hrdinství, to dělají Američané Rusům tím, že odmítají uctít jejich mrtvé padlé v boji s nacismem – ruský prezident Putin přitom v Normandii jejich padlé uctít byl).

Pan prezident Zeman zřejmě postupem času vystřízlivěl z polistopadové euforie a uvědomil si, že ne vše co přichází z USA je dobré a naopak, že Rusko je mnohdy západem záměrně démonizováno, přestože pokud nakonec něco učiní, jsou to pouze obranné kroky, ke kterým bylo přinuceno Američany jejich tlakem a snahou co nejvíce se přiblížit k hranicím Ruska a omezit jeho vliv na politické a ekonomické světové scéně.

Takže říkám bravo pane Zemane, jste první Český prezident za posledních 25 let, který pouze neslouží zájmům druhých a který se chová jako hlava suverénního státu! Ačkoli jste v mnoha věcech opravdu „svůj“ jste také „náš“ a jsem přesvědčen, že většina národa je hrdá na to, že má prezidenta, který nehrbí před nikým hřbet!

PS. Američanům doporučuji se naučit řešit své ekonomické problémy konečně jinak než vykrádáním jiných zemí a válkou!

Autor: Ladislav Kašuka

Války a konflikty, Ze světa, , , , , , , , , , ,
Přidejte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Můžete používat následující HTML značky: <a href=""> <em> <i> <strong> <b> <blockquote> <cite> <code> <strike> <br>

* Vkládaný komentář se musí vztahovat k danému článku. Komentáře obsahující SPAM nebo nesouvisející obsah budou smazány.