P.C.Roberts: Washington táhne svět stále blíž k válce

Studená válka USA viz Rusko pokračujeJe důležité uvědomit si význam skutečnosti, že americká a britská vláda uvrhly osobní sankce na Putina i Lavrova. Putin už reagoval slovy, že tato urážka bude mít za následek přerušení diplomatických styků. Jak vláda USA, tak vláda Velké Británie se tak buď úmyslně snaží stávající koflikt ještě víc rozšířit, anebo jsou příliš tupé na to, aby nám vládly. Z historie totiž víme, že přerušení diplomatických styků je krokem k válce [...]

Uvedené sankce jsou čistě formální urážkou, protože Putin nemá v zahraničí žádný majetek, který by mu mohl být zmrazen, a pochybuji, že by tomu v případě Lavrova bylo jinak. Takže Washington jen tak z plezíru přilévá olej do ohně, namísto toho, aby plamenům palivo ubíral. A přitom by všechny potíže zmizely už dnes, kdyby souhlasil s demilitarizací Ukrajiny.

Místo toho však šílená americká vláda tlačí svět blíž k nukleární válce. Hloupí konzervativní Republikání a stejně hloupí liberální Demokraté se k rozdmychávání války spojili v jeden celek. A svět na takovouto míru nezodpovědnosti jen zírá. Bezstarostní Američané si tak dlouo dovolovali věci kolem sebe nevidět, až se situace – a je třeba to říct – vymkla kontrole.

Ve Washingtonu už dnes zrnko moudrosti nenajdete, ale slepé rusofobie jsou tam hromady. Nenajdete tam ani žádné objektivně uvažující experty na Rusko, kteří by povzbuzovali ke zdravější mezinárodní politice. Objektivní analýzy jsou považovány za ruskou propagandu a jou ignorovány. Takže vše, co Washington až dosud udělal, vede ke konfliktu s Ruskem. A mix totálního nedostatku objektivity a nukleárních zbraní se stal návodem k rozpoutání katastrofy.

Překlad: Lubomír Man

Společnost, Války a konflikty, Ze světa, , , , , , , , ,
Přidejte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Můžete používat následující HTML značky: <a href=""> <em> <i> <strong> <b> <blockquote> <cite> <code> <strike> <br>

* Vkládaný komentář se musí vztahovat k danému článku. Komentáře obsahující SPAM nebo nesouvisející obsah budou smazány.