Český džihád v Sýrii?

Čeští muslimové verbují džihádisty do Sýrie. Internetová stránka Cesta k víře pro Česko, která se ještě nedávno jmenovala Sharia 4 Czechia, zveřejnila výzvu českým muslimům, aby se zapojili do ozbrojeného boje v Sýrii proti prezidentu Bašaru Assadovi.
Verbování bojovníků (džihádistů) v české republice pro boje v Sýrii proti Bašáru Assadovi
Jedním z tvůrců stránky je i známý český konvertita k islámu Hamza Jan Velička, který se vrátil z neúspěšných studií v Egyptě zpět do České republiky a začal organizovat kampaně na propagaci islámského práva šaria mezi českými muslimy. Kromě výzvy k přímému zapojení do ozbrojených akcí na straně islamistů v Sýrii, stránka také vyzývá k finanční podpoře povstalců a to skrze české mešity [...]

V řadách těchto povstalců působí i členové al-Kaidy a jiných teroristických skupin. Není to poprvé, co se české mešity podílejí na organizování kontroverzních finančních sbírek do míst konfliktů k rukám skupin, jež mají kontakty na teroristy. Podle mého názoru ovšem administrátoři stránky Cesta k víře pro Česko udělali fatální chybu, která jim pochvalu od vůdců českých muslimů nezajistí. Oni totiž organizují pomoc povstalcům a tedy i teroristům do Sýrie mimo oči české veřejnosti a nestojí o to, aby o ní česká veřejnost věděla.

Každopádně je jisté, že české mešity se po vzoru těch v Německu, Rakousku a jinde v Evropě stávají místem verbování pro světový džihád. Není se čemu divit neboť podobné názory maji i představitelé českých mešit. Píši o tom například ve své knize Islám a islamismus v České republice (podrobnosti zde). Hamza Jan Velička a jeho kolegové navštěvují pravidelně české mešity a udržují kontakty s předními českými muslimy včetně kontroverzních osobností jako je Lukáš Větrovec, Samer Shehadeh apod.

Autor: Lukáš Lhoťan – spisovatel, bloger
Bývalý muslim a autor knihy Islám a islamismus v České republice (podrobnosti zde), redaktor košer finančního webu Shekel.cz, analytik Da Vinci Prague Institute o.s. Od roku 1998 do roku 2010 spolupracovník předsedy českých muslimů Muneeba Hasana Alrawiho, do roku 2012 člen Muslimské obce v Brně, absolvent vzdělávacích kurzu o islámu saúdskoarabské World Assembly of Muslim Youth, absolvent studijního pobytu v USA The International Visitor Leadership Program (2010).

Jinde

http://pravednes.cz/VelickaJanHamza.profil

http://tomasmartinec.blog.idnes.cz/c/285103/Predni-cesky-muslim-zneuctil-statni-vlajku.html

http://m.rozhlas.cz/radio_cesko/exkluzivne/_zprava/kdyz-se-rekne-saria-pro-a-proti–1145121

http://www.mediaoislamu.cz/2013/jak-se-islam-cini-v-cesku

http://www.osacr.cz/2013/02/25/bylo-ji-jen-14-byla-podle-prava-saria-ubicovana-k-smrti-protoze-ji-znasilnil-stryc-muslimove-prosazuji-pravo-saria-i-v-cr

http://www.atllanka.net/index.php?text=356-islamizace-sveta-je-v-plnem-proudu

Zdroj: lukaslhotan.blog.idnes.cz | wertyzreport.com

Války a konflikty, Z domova, , , , , , ,
Přidejte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Můžete používat následující HTML značky: <a href=""> <em> <i> <strong> <b> <blockquote> <cite> <code> <strike> <br>

* Vkládaný komentář se musí vztahovat k danému článku. Komentáře obsahující SPAM nebo nesouvisející obsah budou smazány.