Dobrovolník z České republiky se připojil v Doněcku k praporu domobrany „Vostok“ – Video

Čeští dobrovolníci bojující na východě UkrajinyAktualizováno 23.6.2014: ČT již dala na srozuměnou, že případní čeští dobrovolníci kteří by chtěli odjet na východní Ukrajinu, s úmyslem podpořit tamní domobranu, se vystavují trestnímu stíhání, přičemž jim hrozí trest odnětí svobody v délce trvání až pěti let.

Dobrovolník z České republiky, Ivo Stejskal z Brna, odcestoval do Doněcka, s cílem podpořit tamní domobranu. Před deseti dny se připojil k bojovníkům z batalionu „Vostok“ [...]

Důvod, proč opustil svou vlast (Českou republiku), a odjel na východ Ukrajiny riskovat svůj život, při podpoře tamní domobrany, byl ten, že už se nemohl dále dívat na to, co se na Ukrajině děje.


Český dobrovolník z praporu "Vostok" na mítinku v Doněcku

Český dobrovolník Ivo Stejskal z praporu „Vostok“ na mítinku v Doněcku.
Zdroj: http://www.62.ua/news…

Jinde→  Brňan u separatistů: Ukrajinci všechny v nemocnici postříleli

Na videu níže, si můžete vyslechnout Ivo Stejskala, jak v lámané Ruštině promlouvá na mítinku k tamním lidem.

Zdroj: новорус.рф

Války a konflikty, Z domova, , , , , ,

Vaše komentáře:

 1. aristo napsal:

  Je to případ k politování. Člověk, který pro své pomatené ideály opustil zaměstnání, a to již před časem, člověk, který za sebou táhne hromadu dluhů, z toho důvodu přišel před časem o byt, gembler a sobecký egoista, který svým blízkým bezohledně přidává nemalé starosti.
  A další problémy, mnohem větší si vyrábí. jen utíká před svými problémy v České republice, aby si přivodil další, mnohem závažnější, a pak opět uteče někam jinam, pokud ho někdo nechytí a nezavře, nebo neodstřelí.
  Všechny z jeho strany zveřejněné proklamace jsou jen kecy, za kterými je schovaná tato surová pravda.

  • ceskyrozhled napsal:

   Máte nějaký hmatatelnější důkaz kterým byste Vaše tvrzení podpořil? Pouhá slova nestačí! Nebo se jen snažíte pošpinit člověka který projevil odvahu. Co se týče sobeckých egoistů, dlužníků a také zoufalých lidí, tak těch bylo po roce 1989 vyprodukováno tímto systémem více než dost, pan Ivo Stejskal není určitě jediný takový člověk, pokud je pravda, to co o něm tvrdíte.

   • Danko napsal:

    Dobrý den,

    přečetl jsem si Váš komentář asi třikrát, jestli mne skutečně nešálí zrak. Nešálí….a skutečně se tu někdo z médií postavil za člověka, kterému z toho všeho je špatně a jel tam kvůli těm civilistům…..Smekám před panem Stejskalem a smekám před Vámi.

    • livi napsal:

     má svoji ideu a cítení ,real.postoj k celé prohnilé společnosti a stačilo mu videt katastrof.čin na lidech Odesy
     on sám ví,proč tam jel…………………

 2. kalasnikov viktor napsal:

  sympatizujem s Ivo Stejskalem ty ktori maju strach z vojny nech ho nespinia a ani inych ktori chcu pomoct a ist bojovat ja mam rodinu ale zvazujem ze odydem na ukrajinu aj ja tak ako stejskal a mnoho inych……………………….

  • livi napsal:

   ten muž asi už nemá ,co stratit ve své rod.vlasti po r.1989,,,celý vyvojový system rozkradaní ,,,tunelářiny,v jakékoliv podobě
   lidi přeživají ,,,a každé volební období je dostalo do otrasního života reality
   ,,dokdy a ,co lidi vydrží naco bude a ,co zbyde obyčejným lidem….vychytralí spekulanti ,každé politické strany skoušejí formu zbohatnout a rozšířit ,,,navazne chobotnicí dál…..rodine známím a dál a dál

  • jaro napsal:

   Dajte mi kontekt na Vas

 3. Karel napsal:

  Hlavní média představují I. Stejskala jako polovičního blázna, alkoholika, který si ze zoufalství utekl na Ukrajinu přivydělat :-) pomáhá tím „zlým“ proruským hordám. Ví někdo jaká je skutečná situace na Ukrajině? Nemám na mysli tu oficiálně prezentovanou.

  Pokud to budu brát zcela nezaujatě, beru p. Stejskala člověka jako člověka bojujícího za svůj ideál. Člověka činu a ne kecala u piva,či diskusích – doba ukáže zda stál na správné straně (pokud se dozvíme „opravdovou pravdu“)

  • livi napsal:

   realny blázni jsou všichni lidi,který volili každe volební období po r.1989 lidi ,který spekulatívným chovaním zrunovali ,co se dalo
   vytunelované rozkradnuté spekulantmi je celé česko ….všechny kauzy jsou jen kousek z toho všeho……………..nasleduje ,,kapitalstické chování k moderní době otrokářství

 4. Tomage napsal:

  Je smutne ze sel jen on a ne cela horda cechu. Pro nas je to hrdina ktery se neboji strachu a jde bojovat za spravnou vec. total respekt! a to co rikaji massmedia to uz snad nikdo normalne smyslejici nemuze brat vazne a jeste to verejne papouskovat. Je to frajer .-))

  • livi napsal:

   OBDIVUJI MUŽE,KTERÝ SE ODHODLAL A JEL,,I KDYBY MĚL DLUHY A PROBLÉMY KTERÝ O NEM TOHLE PÍŠOU ,,JE TO JEDEN Z TECH PO r.1989 ………………obět celeho prohnyleho systemu
   K NÁSILÍ ,TERORIZMU SE LIDI VĚNUJOU JEN TLÁCHANÍM,,PRAKTICKY NIC JINEHO NEUDELAJÍ
   KAŽDA FORMA NÁSILÍ ,TERORIZMU JE NEBEZPEČNÁ PRO SVĚT
   NÁSILÍ KATASTROFALNÉ REALITY Z ODESY JE NEUNESITELNÁ PRO LIDSKEHO JEDINCE ,,MUSELO TO BÝT VÍC NEŽ ,,JAK ŘÍKAME ,,HROZNÉ
   JE TO VAROVNÝ SIGNÁL,,PRO LIDSTVO

 5. David hrbáček napsal:

  ČT by si měla uvědomit že člověk který jde pomáhat v ochraně životů není trestně odpovědný , a už vůbec není odpovědný dokud nebyla oficielně vyhlášena třetí světová válka a z toho plynoucí zařazení věkových skupin do patřičného bojového uskupení. Do této chvíle se jedná o humanitární misi každého jednotlivce na základě jeho rozhodnutí a přesvědčení . Nikdo nemůže zato že vláda neumí patřičně včas reagovat a že není schopna vydat oficielní ustanovení plynoucí ze změny postoje ČR k současné situaci. D.H.

 6. Karel napsal:

  Doufám že už tam zůstane buď tam nebo v Rusku.

 7. Miloš napsal:

  Kdybych měl tu možnost a věděl bych jak taky bych hned jel jako dobrovolník.. Je dobré pomáhat někomu kdo to potřebuje

Přidejte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Můžete používat následující HTML značky: <a href=""> <em> <i> <strong> <b> <blockquote> <cite> <code> <strike> <br>

* Vkládaný komentář se musí vztahovat k danému článku. Komentáře obsahující SPAM nebo nesouvisející obsah budou smazány.