Proč asi musel Putin zajistit ruskou přítomnost na Krymu

Ruský prezident Vladimír Putin a Ukrajinská krizeProf.Dr. Rajko Doleček, DrSc. – Nehledě na nápadné a nepříjemné přiblížení vojenské organizace NATO a jeho základen k Ruské federaci, je ještě jedna skutečnost, která asi Putina přinutila zajistit si většinovou a jednoznačně mocenskou přítomnost Ruska na Krymu.

Je totiž pravděpodobná možnost, že by ti ze Západu, kteří „pomohli“ organizovat dění v Kyjevě, na Majdanu, mohli provést něco podobného i po solidní finanční, ideologické a jiné přípravě na Krymu [...]

Je to nejen otázka části ukrajinské menšiny Krymu (kolem 24%), ale i otázka tamních muslimů, krymských Tatarů (12% obyvatel), proti kterým již za Veliké vlastenecké války surově zakročil Stalin pro jejich údajnou zradu, kolaboraci s postupujícími Němci, a vystěhoval je z Krymu.

Je otázka, jak by tito muslimové reagovali nyní na případné vábivé finanční a ideologické pohnutky předpokládaných západních organizátorů událostí v Kyjevě, na Majdanu, z posledních týdnů, a hlavně pak na jistě finančně přebohaté i ideologické (náboženské) pohnutky bohatých muslimských států.

Je poměrně málo známá skutečnost ze začátku druhé světové války (1939-1945), jak řady muslimů naletěly na vábení nacistické propagandy a z celého srdce podporovaly Hitlerovy plány. Ministerstvo obrany USA totiž v srpnu 1942 ve své zprávě uvádělo, že přes 3/4 arabského světa fandí cílům OSY (Berlin-Řím-Tokio). V roce 1941, ještě než Amerika vstoupila do války a když Velká Británie sama bojovala proti nacistickému Německu a Itálii, když zoufale potřebovala zabezpečit nejen spojení s Indií přes Suez, ale i každou kapku nafty z Iráku, irácký nacionalistický muslimský politik, Rašid Ali al Gaylani udělal v Iráku převrat a svrhl pro britského Nuri as Saida a stal se premiérem, s významnými vazbami na hitlerovské Německo, na fašistickou Itálii.

Veliká britská základna Habbaniya nedaleko Bagdádu byla ve velikém nebezpečí. Stál za tím i veliký nepřítel Britanie, jeruzalémský veliký mufty Muhammad Amin al Husseini, který, jako přítel nacistického Německa a fašistické Itálie, organizoval i významnou pomoc muslimů z Bosny a Hercegoviny, muslimů (Albánců) z Kosova, pro Hitlerovy cíle. To on, jako významný muslimský předák s velikým vlivem v muslimském světě, pomohl v Bosně a Hercegovině organizovat 13.SS divizi HANDŽÁR a kosovsko-albánskou 21.SS divizi Skenderbeg, když už mohutná Legie ustašovského Chorvatska bojovala proti Rusům (proti Rudé armádě) na východní frontě. Tyto SS divize napáchaly neslýchaná zvěrstva proti křesťanskému, zde hlavně srbskému, obyvatelstvu. Je známou skutečností, že Muhammad Amin al Husseini, jako přítel Hitlera, žil i nějakou dobu v Berlíně, kde se „školili“ imámové (muslimští duchovní), kteří by působili v dalších plánovaných muslimských SS divizích.

Toho všeho si zřejmě byl vědom i Vladimír Putin, který nemohl riskovat možnost podobné situace na Krymu – Co kdyby si tamní muslimové vzpomněli na svůj zlý osud za války, ať už byl následkem jejich pokusů o kolaboraci s tehdy ještě krajně úspěšným Hitlerem, nebo to bylo jen jedno ze Stalinových paranoidních opatření. Nepomohly by finančně na Krymu při dělání nepořádků a vnucování protiruské vlády i bohatý Katar a Saudská Arábie, jak to prováděly a dosud provádějí v Sýrii?

Může si Putin dovolit zpřístupnit Krym, tč. již celkem pod ruskou kontrolou, zcela pochybným praktikám pozorovatelů OBSE, kteří jednoznačně ukázali svou tvář v „malé“ Jugoslávii, v Srbsku, v roce 1998, když sbírali hlavně informace pro chystanou NATO agresi proti Srbsku v roce 1999 a když dodávali zprávy albánským teroristům z UCK o plánech srbské armády a policie. A tyto zprávy zajišťoval William Walker, coby šéf těch „nestranných“ pozorovatelů, většinou členů západních zpravodajských služeb. Sám W. Walker proslul svou trapnou jednostranností v aféře Račak, která pomohla uskutečnit NATO agresi po dobu 78 dnů a nocí proti Srbsku v r.1999, s obrovským ničením a tisíci mrtvých a zraněných, s genetickým zločinem použití ochuzeného uranu.

Zdroj: ceskenarodnilisty.cz

Války a konflikty, Ze světa, , , , , , , , , , , , , ,

Vaše komentáře:

 1. Jiřina Karasová napsal:

  Referendum by mělo znamenat toto – území Krymu je ukrajinské – nelíbí se vám tu tovarišči? Chápeme – tak hajdy do Moskvy!!!!!!!!!!!!! A rychle!!!!!!!!!. Putin bude rád, že vás bude mít konečně pod svojí ochranou a vy budete bez práce rovnýma nohama v komunistickém ráji. Přejeme Vám to, každý má mít co chce. A území Krymu obydlí Ukrajinci.
  Proč tato nabídka nenapadla novou ukrajinskou vládu?

 2. sartiz napsal:

  Madam Karasová,probuďte se.Rusko už nějakou dobu není „komunistický ráj“,pokud jste ještě nezaregistrovala,ten už není ani v Číně.
  Mám-li použít Vaši logiku,tedy kosovští albánci do Albánie,území obydlí Srbové.Obyvatelé Falkland do Británie,území obydlí argentinci…atd

 3. Ruda napsal:

  Kdosi podepsán jako Karasová ,zřejmě neví o čem píše.Možná,že si také dělá tzv.kádrový profil psaním blbostí.Krym byl odjakživa součástí Ruska.To jenom Ukrajinec Chruščov to ve slabé chvilce dal dárek Ukrajině .To ale nemohl vědět ,jak se za čas situace na Ukrajině vyvine díky fašistům řízeních USA a států EU.Opěvujete Ukrajince-tak také Brežněv byl Ukrajinec a přepadl nás právě s hordou Mongolů a Tatarů.Takže pokud se vám po nich stýská,tak táhněte do Kyjeva.

 4. Adolf napsal:

  Karasová!Neber drogy,neber drogy nebo se z toho zblázníš!

 5. Vladimír Ondrík napsal:

  Históriu zabratia Ruska sa pokúšajú zopakovať tentokrát USA s pomocou NATO. Najprv sa o to pokúsili Francúzi s Napoleonom – dopadli neslávne ! Potom to boli Nemci s Hitlerom – dopadli takisto ! A dopadne aj USA takisto a myslím si, že sa týmto vlastne približujú ku svojmu vlastnému rozpadu. Už tu došlo ľuďom o čo tu teraz ide. Začalo to rozdelením Československa, potom rozkladom Juhoslávie…atď.

 6. IvanaHonková napsal:

  Sovětský Svaz byl záštita míru. Po jeho velezradě bude svět imperialisty ničen , protože
  kapitalismus bez válek neumí existovat. Socialismus války nepotřebuje a to je jeho velkolepá
  přednost. Socialismus dá všem lidem práci, aby se nemuseli živit žoldáctvím. Práce je vždycky dost, může být zkrácena pracovní doba a pracovat mladí lidé aby nepropadli drogám.
  Socialismus vychoval mladé lidi k práci, kapitalismus k válce a terorismu, rasismu ,zlodějnám a drogám.

Přidejte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Můžete používat následující HTML značky: <a href=""> <em> <i> <strong> <b> <blockquote> <cite> <code> <strike> <br>

* Vkládaný komentář se musí vztahovat k danému článku. Komentáře obsahující SPAM nebo nesouvisející obsah budou smazány.