V Novorusku je každému úplně jedno co uznají, nebo neuznají v USA!

Novorusko, nově vzniklý stát na východě ukrajiny v roce 2014V obou státech Novoruska, v Doněcké i Luhanské lidové republice proběhli v neděli 2.11 svobodné volby pod dohledem mezinárodních pozorovatelů. Lidé si v nich legitimně zvolili své představitele, kteří nyní mají silný mandát jednat v jejich jménu s Ukrajinou a dalšími zeměmi o urovnání sporu a budoucích politických a ekonomických vztazích.

V obou výše jmenovaných republikách zvítězili dosavadní neoficiální lídři těchto zemí (Alexandr Zacharčenko – DLR a Igor Plotnickij – LLR) a obhájili tak své právo vést zemi k příštím jednáním v tom duchu, jaký zastávali před volbami [...]

Přestože v USA uznali předchozí ukrajinské prezidentské volby i volby do ukrajinské nejvyšší rady bez problémů, ačkoli nový prezident, ani rada by dnes neseděli na svých místech nebýt nelegitimního ozbrojeného únorového puče proti právoplatné vládě, volby v Novorusku „inteligenti“ z Washingtonu uznat kategoricky odmítli.

To, že je odmítla uznat vzápětí i Evropská unie už nebylo žádným překvapením, protože pánové v Bruselu již od začátku ukrajinské krize mnohokrát prokázali, že jsou pouhým poslušným psíkem USA a činí přesně to, co jim jejich páníčkové řeknou, přestože se takové jednání mnohdy naprosto rozchází s názory většiny občanů členských zemí EU.

Popravdě řečeno však, to co uznají, nebo neuznají pánové a dámy ve Washingtonu a Bruselu nikoho v Novorusku příliš nezajímá. Lidé, kteří tam žijí, si vybrali jiné životní cíle a priority, než jaké panují v současné době na zkaženém amorálním západě, kde drží moc v rukou bankéři a oligarchové, jejichž nejvyšší modlou jsou peníze, pro které se neštítí ničit vše kolem sebe, nebo lhát a vraždit.

Doněcko a Luhansko si vybralo jinou cestu, cestu tradičních rodinných hodnot, vlastenectví, morálky, pravdy a cti. Cestu, kterou kráčí Ruská federace a která je hodná následování. Proto je pro celé Novorusko tou jedinou důležitou zprávou to, že Rusko Doněcké a Luhanské volby uznalo a respektuje jejich výsledky. Ostatní země, včetně Ukrajiny to dříve, nebo později budou muset udělat také, a pokud to neučiní, stejně to nic nezmění na faktickém stavu věcí a na tom, že v Evropě se právě narodila další svobodná nezávislá země!

Autor: Ladislav Kašuka

Ze světa, , , , , , , , ,
Přidejte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Můžete používat následující HTML značky: <a href=""> <em> <i> <strong> <b> <blockquote> <cite> <code> <strike> <br>

* Vkládaný komentář se musí vztahovat k danému článku. Komentáře obsahující SPAM nebo nesouvisející obsah budou smazány.