„Soudruzi“ z KSČM sešli z cesty a chodí v bludném kruhu

Politika KSČM po roce 1989Tento názor ve mně zrál velice dlouho, ačkoli jsem si ho nechtěl přiznat. Loňského roku jsem byl již téměř rozhodnut opustit KSČM (nakonec jsem byl přemluven, abych to nedělal, že se třeba něco změní), do které jsem vstoupil v roce 2012 s vírou, že se jedná o jedinou viditelnou stranu v České republice, která staví svou politiku a svou představu budoucnosti na myšlenkách marxismu.

Myslel jsem si, že taková strana nutně musí být jedinou opravdovou opoziční silou proti asociálnímu kapitalismu, který v naší zemi praktikují všechny ostatní parlamentní strany od roku 1989 [...]

K mému stále rostoucímu překvapení a znechucení jsem však postupně zjišťoval, že tomu tak není. KSČM je ve skutečnosti naprosto bezzubou, kontrolovanou falešnou opozicí, která na sebe váže většinu se systémem nespokojených občanů a tím blokuje vznik skutečné opoziční strany, která by šla pravicovým stranám opravdu obrazně řečeno po krku a která by mohla v naší zemi nějakým způsobem změnit zavedené poměry.

Rozhodl jsem se po dlouhém váhání svůj článek zveřejnit nyní před obecními volbami, aby mě někteří lidé nezačali po volbách napadat, že jsem tento článek napsal až poté, co jsem sám neuspěl (KSČM mě totiž nominovala do městského zastupitelstva města Mělník). Tímto také přísahám, že pokud budu v těchto volbách zvolen, vzdám se členství v zastupitelstvu ve prospěch některého člena KSČM. Já sám jsem se totiž rozhodl tentokrát již definitivně řady této politické strany opustit.

Pokud někteří z Vás netuší, jak jsem ke svému rozhodnutí dospěl, ať se zeptají sami sebe, co KSČM od svého vzniku udělala proto, aby skutečně něco změnila k lepšímu v naší zemi. Stačí si položit otázku, proč tato strana, která má největší členskou základnu ze všech, neuspořádala za více než dvacet let žádnou samostatnou demonstraci proti režimu, systému, nebo nějaké konkrétní vládě.

Jinde → KSČ – Deklarace

Proč strana disponující desítkami milionů ze státních příspěvků za poslance, senátory, zastupitele, procentuální zisk ve volbách a navíc ještě penězi z členských příspěvků, není schopná vypravit autobusy, svézt své členy a sympatizanty do Prahy a uspořádat nějakou velkou, viditelnou akci na Václavském náměstí?!

Z jakého důvodu KSČM vždy před volbami mlčí jako ryba a hlasitě nepoukazuje na to, kdo zavinil rozkradení naší země a je zodpovědný za katastrofální stav naší ekonomiky a horentní zadlužení státu?! Proč tyto věci nechává v přímých předvolebních televizních přenosech vykřikovat oligarchu Babiše, nebo pana Okamuru zatímco její kandidáti omílají většině občanů nic neříkající fráze a stále dokola opakují, že KSČM je konstruktivní opozicí ochotnou jednat a spolupracovat s kýmkoli, tedy i s těmi zloději, co rozkradli naší zemi a spoustu občanů nahnali do náruče exekutorů, nebo dokonce k takovým existenčním problémům, že spáchali sebevraždu?!

Proč jsou předvolební hesla a billboardy komunistů vždy nejhůře graficky zpracované proti ostatním stranám v parlamentních volbách a co se týče obecních voleb, většinou nejsou vůbec žádné a zatímco jsou sloupy a ploty oblepené agitačními plakáty ODS, TOP09, nebo hnutí ANO, po KSČM, jako by se slehla země?!

Povím Vám to, je to proto, že současné vedení KSČM vlastně doopravdy žádné volby vyhrát nechce! Ono vést stranu, která má své voliče více méně jisté a sem tam vypustit nějakou umírněnou kritiku k vládnoucím stranám, je tak pohodlné a jednoduché. Počet voličů stačí, aby se všichni z vedení strany dostali pohodlně ke svým poslaneckým, nebo senátorským korýtkům a k funkcím v různých komisích a dozorčích radách, kde si každý z nich řádně namastí své kapsy, takže co víc si ještě přát …

KSČM nemá ani žádnou dlouhodobou ekonomickou koncepci, která by dokázala zemi vyvést z ekonomické krize a nastartovat růst, protože se bojí naplno říci, že aby se mohla nějaká změna odehrát. Je totiž nutné nejdříve získat zpět suverenitu a zbavit se diktátu Bruselu, protože jinak takové zákony ani být přijaty NEMOHOU! Směrnice a zákony EU jsou totiž nadřazené těm našim! Další věcí, kterou se bojí KSČM přiznat, aby nevyvolala nevoli pravicových stran a našich oligarchů je, že k opravdové změně, je potřeba radikálně změnit poměr národního a soukromého majetku a zavést většinovou národní ekonomiku, což by ovšem straně, která si hraje na to, že stojí na marxistických základech, mělo být jasné.

Na závěr se rozloučím citátem od pana profesora Františka Ledviny, který přesně popisuje to, co uvnitř cítím, totiž to, že KSČM se v současnosti stala zbytečnou a neplodnou stranou:

Jestliže se komunistické ideály oprostí od Marxova radikalismu, stávají se neplodnými. Odtrhnou-li se však od Marxovy dialektiky a materialismu, od jeho humanismu, a spokojí se jen s jeho radikalismem, stávají se odpuzujícím žvaněním a nejlepším nástrojem antikomunismu.

Autor: Ladislav Kašuka

Z domova, , , , , , , , , , , , ,

Vaše komentáře:

  1. Jan Skalský napsal:

    Dobrá připomínka, jenže koho jinak volit?
    Nejít k volbám a čekat, až bude ta „skutečné opoziční strana, která by šla pravicovým stranám opravdu obrazně řečeno po krku a která by mohla v naší zemi nějakým způsobem změnit zavedené poměry“? Výborné pro pravici. Ta bude mít ústavní většinu a zavede většinový volební systém. Nová levice už se pak nikdy neprosadí.
    KSČM nic neblokuje, skutečná revoluční strana, až vznikne, prostě KSČM voliče přetáhne. Copak v Řecku a ve Španělsku se čekalo, až se dosavadní levicové strany rozpustí???
    Autor článku má možnost novou stranu založit. Bude-li mít revoluční program, budu ji volit nejen já…

Přidejte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Můžete používat následující HTML značky: <a href=""> <em> <i> <strong> <b> <blockquote> <cite> <code> <strike> <br>

* Vkládaný komentář se musí vztahovat k danému článku. Komentáře obsahující SPAM nebo nesouvisející obsah budou smazány.