Turecko je tím, čím bylo historicky vždy, hrozbou pro Evropu a křesťanskou civilizaci!

Turecko sestřelilo nad Sýrií Ruský bombardér SU24. (Turkey shoots down Russian plane SU 24 near Syria.)Turecko sestřelením ruského letadlo ukázalo svou pravou tvář, tvář státu podporujícího raději islámské teroristy v Sýrii, než ty, kteří se proti tomuto zlu vraždícímu nevinné lidi po celém světě snaží bojovat!

Turecko je zemí, kterou vede prezident, který prohlásil nedávno všechny ateisty za teroristy, zemí, která dlouhodobě vyvražďuje Kurdy a Armény, zemí, kde když nevyhraje novodobý paša volby, musí se konat okamžitě znovu, zemí, která je s námi bohužel ve stejné vojenské alianci [...]

…zemí, která usiluje o vstup do Evropské unie a nakonec nejaktuálněji zemí, která sestřelila letadlo Ruské federace, které Turecko ničím neohrožovalo, a které bojovalo v rámci bojové mise proti teroristům z řad Turkmenů, kteří bojují v jedné koalici společně s se syrskou odnoží Al-Kaídy proti legitimní syrské vládě, která je partnerem a spojencem Ruské federace!

Důvodů, proč se to stalo, může být mnoho. Může to být proto, že Rusové v současnosti bombardují cisterny s ropou patřící ISIL, které údajně velice často míří právě do Turecka, a které prý v řadě případů řídí mimo jiné i turečtí občané! Může to být také proto, že Turecko si nepřeje v regionu mír, dokud bude v Sýrii u vlády pro Turky a teroristy z ISIL a Al-Kaídy příliš málo islámsky radikální Asad, který podporuje soužití muslimů s křesťany a ateisty a nepodporuje džihád a náboženskou nesnášenlivost!

Ať už jsou důvody k sestřelení ruského letadla Tureckem jakékoli, byl to čin přes čáru, čin hodný odsouzení od mezinárodního společenství, čin hodný přísného trestu, čin, který vzbuzuje lítost, smutek a vztek nad tím, že podobná země může být členem společenství, ke kterému bohužel patří i Česká republika! Doufám, že si většina lidí uvědomuje, jak blízko nás podobné incidenty zavádí jako člena NATO, kterým je bohužel i Turecko k válečnému stavu s Ruskem!

Já osobně, bych pokud by vinou této nedemokratické islámské země došlo k válce s Ruskem, mnohem raději bojoval na straně Ruské federace, než na straně Turecka, které naprosto nelegitimně sestřelilo ruský letoun letící kilometr od vzdušného prostoru Turecka nad syrským územím! Popravdě řečeno, sestřelit cizí letadlo, které nijak neohrožovalo Turecko, by bylo stejně odsouzeníhodné, i kdyby k nějakému neúmyslnému narušení vzdušného prostoru Turecka došlo!

Pokud by se něco takového totiž stalo precedentem pro ostatní, ve vzduchu, na moři, či na souši, měli bychom tu do měsíce třetí světovou válku! K podobným neúmyslným narušením totiž ve světě dochází poměrně často, jenže civilizované země to řeší jinak, než myšlením ve středověku uvízlé Turecko!

Autor: Ladislav Kašuka

Války a konflikty, Ze světa, , , , , , , , , , , , ,
Přidejte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Můžete používat následující HTML značky: <a href=""> <em> <i> <strong> <b> <blockquote> <cite> <code> <strike> <br>

* Vkládaný komentář se musí vztahovat k danému článku. Komentáře obsahující SPAM nebo nesouvisející obsah budou smazány.